PSIHOPLANETA: “MAMA, KADA ĆE PROĆI TA KOLONA VIRUSA?”
S djecom kao i u svakoj drugoj situaciji tako i u ovoj treba razgovarati. Ajde da za početak objasnimo šta znači razgovarati. Znate, roditelji često kažu „ma razgovaramo mi sa njim stalno“ misleći pod time „kažemo mi njemu, savjetujemo ga…“ No, to nije razgovor. Razgovor je uvijek dvosmjerna komunikacija. Jedna strana nešto kaže, druga odgovori i obrnuto. S djecom je takva vrsta razmjene od još neoprocjenjivijeg značaja.













