Informacija za sve zaposlene: Tokom izolacije puna ili 70% zarade
Poslodavci, koji rade i u vrijeme epidemije, dužni su da zaposlenom, koji je u karantinu ili obaveznoj samoizolaciji isplate punu zaradu, saopšteno je Portalu RTCG iz Uprave za inspekcijske poslove.
Na drugoj strani, ako poslodavci ne rade zbog zabrana koje je donijela Vlada, svim zaposlenim, pa i onima koji su u obaveznoj samoizolaciji ili karantinu, dužni su da isplaćuju 70 odsto zarade. Isto važi i za roditelje koji ne rade jer imaju djecu mlađu od 11 godina.













